post cover

Zmarszczki wrodzone – czy jesteśmy na nie skazani?

Otrzymanie w kodzie genetycznym skłonności do pojawiania się zmarszczek, można przewidzieć obserwując twarze swoich rodziców. Zmarszczki wrodzone pojawiają się na skutek wiotczenia skóry i jej opadania i są ściśle powiązane z tym, jaki typ skóry odziedziczyliśmy. Oczywiście duże znaczenie w szybkości ich wystąpienia oraz intensywności ma tryb życia, jaki prowadzimy. Czy jesteśmy jednak skazani na wystąpienie zmarszczek wrodzonych? Tak, ale możemy znacznie opóźnić i zmniejszyć ich skalę.

Odpowiednia pielęgnacja od najmłodszych lat

Zmarszczki wrodzone będą możliwe do opanowania, jeżeli świadomość prawidłowej pielęgnacji skóry będzie towarzyszyła danej osobie od najmłodszych lat. W okresie dorastania, należy dbać o dogłębne oczyszczanie (zwłaszcza w przypadku osób borykających się z trądzikiem) jak i regularne nawilżanie (np. kremem nawilżającym Richevon). W okolicach 30 roku życia, warto zadbać o bardziej kompleksowe działanie, zwłaszcza w przypadku osób, których rodzice wykazali skłonność do szybkiego pojawienia się zmarszczek – tych drobnych, związanych z wiotką skórą a nie mimicznych.

Zmarszczki wrodzone – jak im przeciwdziałać?

Odpowiednio zbilansowana i zróżnicowana dieta, regularne dotlenianie organizmu, właściwa ilość snu, unikanie używek i ogólnie pojęty, higieniczny tryb życia to podstawa. Kolejną kwestią jest dobór właściwych kosmetyków, które uporają się z bieżącymi niedoskonałościami a jednocześnie będą wykazywać działanie zapobiegające powstawaniu zmarszczek, w długofalowym okresie. Wraz z upływem lat, konieczna będzie modyfikacja kosmetyków pod kątem coraz silniejszego działania przeciw zmarszczkom. Kolejnym, oferującym duże możliwości wyjściem jest poddawanie się zabiegom kosmetycznym, które w wyraźny sposób są w stanie spłycić i wygładzić drobne zmarszczki a także wyeliminować te znacznie grubsze, o mimicznym podłożu. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, w jaki sposób przeciwdziałać zmarszczkom.

Wiotczejąca skóra dodaje lat

Genetycznie uwarunkowana skłonność do wiotczenia skóry, będzie objawiała się opadającymi policzkami czy powiekami i niewłaściwą strukturą, które w połączeniu z pojawiającymi się z wiekiem przebarwieniami sprawiają, iż twarz wydaje się stara i zmęczona. Dlatego też, liczne zabiegi kosmetyczne, mające na celu jej ujędrnienie i zatrzymanie naturalnych procesów grawitacyjnych, cieszą się tak dużą popularnością. Jeżeli więc jesteś w grupie podwyższonego ryzyka wczesnego występowania zmarszczek, to koniecznie przeciwdziałaj im już od dziś, w ramach idei – profilaktyka skuteczniejsza (i tańsza) niż leczenie. Wyrób także właściwą świadomość u swoich dzieci, by jak najwcześniej zaczęły inwestować w swój dobry wygląd.

1 Comment

  • avatar image
    Reply Luinee, 18 września 2018

    Dieta i sen to rzeczy bardzo oczywiste, niby wszystkim znane, ale … kto o to dba? 🙁 A z pielęgnacją macie rację, im wcześniej, tym lepiej tak naprawdę.