post cover

Zmarszczki mimiczne na czole – masaż najlepszym rozwiązaniem!

Pierwsze zmarszczki, które pojawiają się na twarzy, dodają charakteru i powagi. Nie chcemy ich jednak zbyt dużo! Dlatego już od pierwszego momentu, kiedy zauważymy, że po zmrużeniu oczu czy zmarszczeniu czoła nasza skóra potrzebuje dłuższej chwili, żeby się rozprostować, trzeba zainwestować w dobrą pielęgnację.

Jak walczyć ze zmarszczkami mimicznymi na czole?

Dużo łatwiej jest zapobiegać powstawaniu zmarszczek niż je niwelować, ale i na te mimiczne zagniecenia w skórze są skuteczne sposoby. Przede wszystkim należy pomyśleć o zmianie diety i trybu życia – często pierwsze zmarszczki pojawiają się przez złą pielęgnację skóry twarzy, a zmiana podejścia do dbania o nią sprawia, że szybko odzyskuje swój dawny koloryt, miękkość i sprężystość.

Jeśli jednak nasza skóra jest gruba, dobrze nawilżona i zadbana, a mimo to pojawiają się na niej zmarszczki, warto pomyśleć o innych sposobach pozbycia się ich. Popularny jest zwłaszcza botoks. Jego działanie polega na zatrzymaniu pracy mięśni pracy, ich rozluźnieniu i rozprostowaniu. Skurczone mięśnie „ciągną” za sobą skórę, która się marszczy – więc ich tymczasowe „zamrożenie” pomaga w powrocie skóry do dawnej gładkości. O ile cel jest dobry, tak botoks często tworzy na twarzy efekt maski, ponieważ zaburzona zostaje naturalna mimika. Żeby jednak osiągnąć ten sam efekt, można sięgnąć po mniej inwazyjne środki, które zniwelują między innymi zmarszczki mimiczne na czole. Masaż to prosty „zabieg”, który można wykonać nawet w domu. Jego wykonanie nie kosztuje nas wiele. To tylko kilka minut w czasie porannej lub wieczornej toalety i inwestycja w olejek lub krem nawilżający (np. Richevon), który da palcom poślizg. Nie radzimy masować twarzy „na sucho”, ponieważ może to doprowadzić do niepotrzebnego naciągnięcia skóry.

Na zmarszczki mimiczne na czole – masaż!

Do masażu najlepiej sprawdzi się olejek lub krem, jeśli jakiś stosujemy. Można wybrać na przykład olejek arganowy, który opóźnia starzenie się skóry, oliwę z oliwek lub krem przeciwzmarszczkowy. Sposobów na wykonanie masażu jest wiele, i dotyczą one całej twarzy – my skupimy się na czole i zniwelowaniu zmarszczek mimicznych w tym obszarze:

Masaż 1

1. Delikatnie, opuszkami palców masuj skórę czoła w poziomej linii, od lewej do prawej.
2. Masuj skórę czoła palcami obu dłoni kolistymi ruchami, zaczynając od nasady nosa i kierując się na zewnątrz.
3. Całymi dłońmi przesuwaj skórę twarzy od brwi do góry. Lekko dociskaj.

Masaż 2

1. Trzema palcami, wskazującym, środkowym i serdecznym, obiema dłońmi naciśnij czoło na środku, a następnie zjedź nimi na boki, w kierunku skroni i na dół w kierunku obojczyka, cały czas uciskając.
2. Kolistymi ruchami masuj skronie.
3. Powtórz punkt pierwszy, ale tym razem jedną ręką przytrzymuj skórę na czole, a drugą przeciągaj w bok i w dół cały czas uciskając.

Masaż należy wykonywać jak najczęściej, najlepiej codziennie w czasie toalety, po zmyciu makijażu. Najważniejsza jest regularność i brak zniechęcania się, kiedy na efekty przyjdzie nam poczekać. Wszystko zależy od rodzaju skóry, jej stanu, jak i głębokości zmarszczek. Pierwsze efekty powinny być już jednak widoczne po około miesiącu codziennego masażu i ćwiczenia mięśni twarzy.