post cover

Zmarszczki mimiczne na czole – kwas hialuronowy

Zmarszczki na czole należą, obok tych pod oczami, do najbardziej popularnych zmarszczek mimicznych. U kobiet, które nie noszą długiej grzywki, bywają one częstym powodem do niezadowolenia. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby zapobiegania ich powstawaniu i niwelowania już istniejących zmarszczek.

Kwas hialuronowy –  naturalnie na problemy ze zmarszczkami

Jeśli na naszym czole pojawiają się zmarszczki mimiczne, nie jest to wyłącznie kwestia jego nadmiernego marszczenia. Zmarszczki mimiczne na czole oznaczają, że kwas hialuronowy, naturalnie produkowany przez skórę, występuje w zbyt małych ilościach. Bo to właśnie on stymuluje produkcję włókien kolagenowych, chroni wszystkie warstwy skóry przed działaniem wolnych rodników i to on, wykazując właściwości higroskopijne, dba o optymalne nawilżenie skóry. Gdy więc z wiekiem jego naturalna produkcja spada, skóra ulega ścienieniu i zwiotczeniu. Chyba, że … dostarczymy go z zewnątrz.

Kremy do pielęgnacji cery

Pierwszym elementem, na który należy zwrócić uwagę, gdy pojawiają się zmarszczki mimiczne, jest odpowiednia pielęgnacja cery. Pamiętając, że za zmarszczki mimiczne na czole odpowiada kwas hialuronowy, a właściwie jego brak, warto swoją kosmetyczkę poszerzyć o kremy go zawierające. Takich kremów na polskim rynku jest naprawdę wiele. Wybierając spośród nich warto zwrócić uwagę na pozostałe składniki. Działanie kwasu hialuronowego jest skuteczniejsze i dłuższe, jeśli aplikujemy go wraz z odpowiednimi witaminami i minerałami. Należy też pamiętać, że efekt wygładzenia zmarszczek widoczny jest dopiero po pewnym czasie. Od samego początku stosowania można natomiast zauważyć lepsze nawilżenie i uelastycznienie skóry.

Oleje również pomogą na zmarszczki – sprawdź, w jaki sposób je wykorzystać.

Zmarszczki mimiczne na czole a kwas hialuronowy

Dla osób, u których zmarszczki są głębokie, lub którym zależy na bardzo szybkim efekcie ich wygładzenia, doskonałym rozwiązaniem stają się zabiegi polegające a iniekcji kwasu hialuronowego. Zabiegi takie wykonywane są w profesjonalnych salonach kosmetycznych i z wykorzystaniem specjalistycznych preparatów do iniekcji. Preparat zawsze dobierany jest pod kątem indywidualnych potrzeb pacjenta. Preparaty o niższym stężeniu i usieciowieniu cząsteczek stosowane są do wypełnienia drobnych zmarszczek. Preparaty silnie stężone – do zwiększenia objętości silniej zapadniętej skóry. Podczas takiego zabiegu kwas hialuronowy wstrzykiwany jest do skóry za pomocą igły lub cieniutkiej kaniuli. Po wprowadzeniu go na całej długości bruzdy, wykonuje się masaż, który ma a celu równomierne ułożenie preparatu.

Denerwują Cię zmarszczki mimiczne na czole? Pamiętaj, że w dużej mierze są one wynikiem Twojej mimiki. Gdy więc już uda Ci się wyrównać skórę i ich pozbyć, zwróć uwagę na marszczenie czoła. Kontrola nad nim a także odpowiednia pielęgnacja cery pozwolą Ci w przyszłości zachować młody wygląd skóry.

1 Comment

  • avatar image
    Reply Levia, 18 września 2018

    Słyszałam, że kwas hialuronowy jest najlepszy, jeśli chodzi o zmarszczki 🙂 Czy to w kremie, czy podczas zabiegu.
    Botoksu natomiast nigdy bym sobie nie zrobiła, za duże ryzyko.