post cover

Na zmarszczki mimiczne masaż!

Jednym z najskuteczniejszych i zupełnie darmowych sposobów na ograniczenie ilości i głębokości zmarszczek mimicznych, pojawiających się na twarzy wraz z upływem lat, jest masaż. Wykonywany regularnie i sumiennie, będzie wspomagał skórę w zachowaniu jej jędrności.

W jaki sposób należy wykonywać masaż?

Największą skuteczność w zakresie stymulowania skóry, podatnej na zmarszczki mimiczne, wykazuje delikatny masaż czoła, który należy wykonywać codziennie, np. po zmyciu makijażu wieczorem. Oczywiście warto masować również okolice ust i oczu, jednakże to właśnie na czole, najłatwiej zauważyć efekty podejmowanych działań. Wykonywany na zmarszczki mimiczne masaż, powinien opierać się na okrężnych ruchach, wychodzących od środka twarzy w kierunku jej brzegów. Czoło masujemy od nasady nosa, przechodząc w kierunku skroni. Jeżeli masujesz okolice ust, to nie zapomnij także o przeciągnięciu ruchu wzdłuż całej szczęki, aż do dolnej granicy ucha – stymulując w ten sposób skórę, znacznie opóźnisz jej naturalne zwiotczenie i pojawienie się efektu obwiśniętych policzków.

O czym nie należy zapominać?

Masując zmarszczki mimiczne, pamiętaj by zawsze dokonywać tego na oczyszczonej skórze. Najlepiej więc zainwestować w dobrej jakości olejek (dostosowany do typy skóry) i używając kilku jego kropli, masować twarz przez co najmniej 3 minuty. Jeżeli zależy Ci na optymalizacji kosztów, to możesz użyć do masażu kremu, który stosujesz na co dzień. Kolejna kwestia to regularność. Bez zachowania jej nie można liczyć na właściwe efekty. Przeczytaj jak zapobiec starzeniu się skóry.

Efekty, które Cię zaskoczą

Masaż na zmarszczki mimiczne ma podstawowe działanie profilaktyczne. Jednakże odpowiednio wykonywany, będzie pobudzał skórę do procesów odnowy i spłycenia bruzd. Jeżeli będziesz masować miejsca pojawiania się zmarszczek mimicznych, jeszcze przed ich utrwaleniem się, to możesz liczyć na przesunięcie wystąpienia problemu nawet o dekadę. Jeżeli jesteś już posiadaczką zmarszczek mimicznych, to ich precyzyjne rozmasowywanie da wyraźne efekty już po około miesiącu. Osoby walczące z głębokimi bruzdami, powinny podjąć skojarzoną terapię, opartą nie tylko na masażu ale również profesjonalnych zabiegach kosmetycznych – uzyskane w ten sposób efekty będą znacznie trwalsze.

Zmarszczki mimiczne masaż – czy to wystarczy?

Masaż na zmarszczki mimiczne to głównie narzędzie profilaktyczne, które można z powodzeniem używać także dla podtrzymania efektów zabiegów kosmetycznych. Nie należy się jednak spodziewać tego, iż samym masażem będziemy w stanie wyprasować zmarszczki, które już na dobre zadomowiły się na twarzy i są utrwalane z każdym ruchem ust czy oczu. W takim przypadku, konieczne jest postawienie na zróżnicowaną dietę (ograniczającą używki), odpowiednie dotlenienie organizmu (zdrowa aktywność fizyczna) oraz nawilżenie skóry stosując kremy przeciwzmarszczkowe np. Richevon. Takie połączenie będzie terapią, która widocznie poprawi kondycję skóry. Wprowadzenie masażu sprawi, iż jej efekty utrzymają się znacznie dłużej a kolejne bruzdy pojawią w złagodzonej formie.

1 Comment

  • avatar image
    Reply Hari, 18 września 2018

    Pewnie, na zmarszczki mimiczne to jak najbardziej 🙂 Poza tym taki masaż jest bardzo przyjemny i relaksujący, dodatkowy, dla mnie duży + 🙂