post cover

Kremy a wypełniacze zmarszczek

Sposobów na skuteczne pozbycie się zmarszczek jest wiele – wiele zależy od głębokości zmarszczek oraz ich typu. Jednymi z najpopularniejszych metod eliminacji zmarszczek są specjalne kremy i tzw. wypełniacze zmarszczek. Które rozwiązanie jest lepsze? Jak wybrać, by się nie rozczarować?

Kremy a wypełniacze zmarszczek – różnice

Kremy przeciwko zmarszczkom to najczęściej pierwsze rozwiązanie, jakie przychodzi nam do głowy, gdy na skórze widzimy pierwsze zarysy zmarszczek. Dostępne w drogeriach i aptekach kosmetyki różnią się nie tylko ceną, ale także składem oraz wiekiem, dla którego krem jest przeznaczony. Kremy mogą być skuteczne, jeśli będą zawierały w składzie m.in.: kwas hialuronowy, retinol, witaminę C, witaminę E czy peptydy. Krem na zmarszczki to metoda całkowicie nieinwazyjna – wystarczy delikatnie wklepać go w oczyszczoną skórę, a aktywne składniki wchłoną się i będą mogły odpowiednio zadziałać. Niestety, nawet najdroższy krem nie zadziała na bardzo głębokie i utrwalone zmarszczki.
Wypełniacze zmarszczek najczęściej podaje się w głąb skóry poprzez igłę. Najpopularniejszym obecnie wypełniaczem jest kwas hialuronowy, często sięga się także po hydroxyapatyt wapnia. To substancje, które występują naturalnie w organizmie człowieka – kwas hialuronowy znajduje się w skórze, a hydroxyapaptyt wapnia w kościach i zębach. Zastosowanie wypełniaczy sprawia, że zmarszczki wygładzają się niemal od razu – działanie kremu zależy od systematyczności.

Metoda dostosowana do wieku

Osoby po 25. roku życia powinny raczej w pierwszej kolejności sięgnąć po specjalistyczne kremy. Rozpoczęcie korzystania z zabiegów medycyny estetycznej i wypełniaczy nie jest oczywiście zabronione, ale jak przyznają sami lekarze – mogą one uzależniać. W tak młodym wieku kluczową rolę odgrywa właściwa pielęgnacja, dlatego na początku warto najpierw odpowiednio nawilżać skórę, a wraz z upływem czasu pierwsze rysy zmarszczek powinny się wygładzać.
Paniom po 40.-50. roku życia zaleca się jednak wypełniacze zmarszczek, ponieważ w tym wieku zmarszczki są już widoczne i nieraz bardzo głębokie, dlatego bardzo trudno jest się ich pozbyć jedynie przy użyciu kremu.

Kremy i wypełniacze zmarszczek a typ zmarszczek

Należy mieć na uwadze, że wypełniacze zmarszczek są skuteczne głównie przy zmarszczkach mimicznych – mowa tu o kurzych łapkach przy oczach, bruzdach nosowo-wargowych, lwiej zmarszczce oraz zmarszczce palacza (tworzy się nad górną wargą). Zmarszczki mimiczne to typ zmarszczek, który powstaje najwcześniej i to głównie na nie działają także kremy przeciw zmarszczkom. Dziś na rynku dostępne są także specjalistyczne kosmetyki opracowane przez najlepsze laboratoria, które mają działać również na zmarszczki dziedziczne i utrwalone. Wiele zależy jednak od głębokości tych zmarszczek oraz tego, czy rzeczywiście wierzymy w działanie kosmetyku.

Co więc wybrać? Sprawdź kremy przeciwzmarszczkowe i ranking

Wybór pomiędzy kremem Richevon a wypełniaczem zmarszczek może być trudny. Na początek warto przyjrzeć się kondycji swojej skóry – jeśli traci swój koloryt i robi się matowa, na początek można sięgnąć po krem i zadbać o lepszą pielęgnację cery. Tak naprawdę wiele zależy od nas i czasu reakcji. Jeśli zignorujemy pierwsze zarysy zmarszczek na skórze, sam krem może nie wystarczyć – i wtedy zastosowanie wypełniacza może być nieuniknione. Zabiegi z wykorzystaniem odpowiedniego wypełniacza są droższe niż krem, dla niektórych osób ostrzykiwanie skóry może być nieprzyjemne. Niemniej jednak, efekty zastosowania wypełniaczy widoczne są szybko i utrzymują się przez długi czas – najlepsze znajdziesz przeszukując na kremy przeciwzmarszczkowe – ranking.