post cover

Kremy a wypełniacze zmarszczek

Sposobów na skuteczne pozbycie się zmarszczek jest wiele – wiele zależy od głębokości zmarszczek oraz ich typu. Jednymi z najpopularniejszych metod eliminacji zmarszczek są specjalne kremy i tzw. wypełniacze zmarszczek. Które rozwiązanie jest lepsze? Jak wybrać, by się nie rozczarować?

Kremy a wypełniacze zmarszczek – różnice

Kremy przeciwko zmarszczkom to najczęściej pierwsze rozwiązanie, jakie przychodzi nam do głowy, gdy na skórze widzimy pierwsze zarysy zmarszczek. Dostępne w drogeriach i aptekach kosmetyki różnią się nie tylko ceną, ale także składem oraz wiekiem, dla którego krem jest przeznaczony. Kremy mogą być skuteczne, jeśli będą zawierały w składzie m.in.: kwas hialuronowy, retinol, witaminę C, witaminę E czy peptydy. Krem na zmarszczki to metoda całkowicie nieinwazyjna – wystarczy delikatnie wklepać go w oczyszczoną skórę, a aktywne składniki wchłoną się i będą mogły odpowiednio zadziałać. Niestety, nawet najdroższy krem nie zadziała na bardzo głębokie i utrwalone zmarszczki.
Wypełniacze zmarszczek najczęściej podaje się w głąb skóry poprzez igłę. Najpopularniejszym obecnie wypełniaczem jest kwas hialuronowy, często sięga się także po hydroxyapatyt wapnia. To substancje, które występują naturalnie w organizmie człowieka – kwas hialuronowy znajduje się w skórze, a hydroxyapaptyt wapnia w kościach i zębach. Zastosowanie wypełniaczy sprawia, że zmarszczki wygładzają się niemal od razu – działanie kremu zależy od systematyczności.

Metoda dostosowana do wieku

Osoby po 25. roku życia powinny raczej w pierwszej kolejności sięgnąć po specjalistyczne kremy. Rozpoczęcie korzystania z zabiegów medycyny estetycznej i wypełniaczy nie jest oczywiście zabronione, ale jak przyznają sami lekarze – mogą one uzależniać. W tak młodym wieku kluczową rolę odgrywa właściwa pielęgnacja, dlatego na początku warto najpierw odpowiednio nawilżać skórę, a wraz z upływem czasu pierwsze rysy zmarszczek powinny się wygładzać.
Paniom po 40.-50. roku życia zaleca się jednak wypełniacze zmarszczek, ponieważ w tym wieku zmarszczki są już widoczne i nieraz bardzo głębokie, dlatego bardzo trudno jest się ich pozbyć jedynie przy użyciu kremu.

Kremy i wypełniacze zmarszczek a typ zmarszczek

Należy mieć na uwadze, że wypełniacze zmarszczek są skuteczne głównie przy zmarszczkach mimicznych – mowa tu o kurzych łapkach przy oczach, bruzdach nosowo-wargowych, lwiej zmarszczce oraz zmarszczce palacza (tworzy się nad górną wargą). Zmarszczki mimiczne to typ zmarszczek, który powstaje najwcześniej i to głównie na nie działają także kremy przeciw zmarszczkom. Dziś na rynku dostępne są także specjalistyczne kosmetyki opracowane przez najlepsze laboratoria, które mają działać również na zmarszczki dziedziczne i utrwalone. Wiele zależy jednak od głębokości tych zmarszczek oraz tego, czy rzeczywiście wierzymy w działanie kosmetyku.

Co więc wybrać? Sprawdź kremy przeciwzmarszczkowe i ranking

Wybór pomiędzy kremem Richevon a wypełniaczem zmarszczek może być trudny. Na początek warto przyjrzeć się kondycji swojej skóry – jeśli traci swój koloryt i robi się matowa, na początek można sięgnąć po krem i zadbać o lepszą pielęgnację cery. Tak naprawdę wiele zależy od nas i czasu reakcji. Jeśli zignorujemy pierwsze zarysy zmarszczek na skórze, sam krem może nie wystarczyć – i wtedy zastosowanie wypełniacza może być nieuniknione. Zabiegi z wykorzystaniem odpowiedniego wypełniacza są droższe niż krem, dla niektórych osób ostrzykiwanie skóry może być nieprzyjemne. Niemniej jednak, efekty zastosowania wypełniaczy widoczne są szybko i utrzymują się przez długi czas – najlepsze znajdziesz przeszukując na kremy przeciwzmarszczkowe – ranking.

1 Comment

  • avatar image
    Reply Nilma, 18 września 2018

    „W tak młodym wieku kluczową rolę odgrywa właściwa pielęgnacja, dlatego na początku warto najpierw odpowiednio nawilżać skórę, a wraz z upływem czasu pierwsze rysy zmarszczek powinny się wygładzać.”

    Zgadza się. Mam wiele koleżanek, które zaczęły dosyć szybko chodzić na zabiegi. Oczywiście, wyglądają świetnie, ale moim zdaniem to przesada. Ja od lat stosuję kremy przeciwzmarszczkowe i na urodę też nie narzekam, więc 🙂