Jakie kosmetyki do cery tłustej?

Cera tłusta to cecha skóry młodej. To nastolatkowie najczęściej mając problemy ze skórą twarzy, stwierdzają, że są one wynikiem tłustej cery. Z czasem, naturalnie, tłusta cera przechodzi w mieszaną, zmniejsza się produkcja gruczołów łojowych i problemy powoli znikają.

Warte podkreślenia jest to, że w wieku późniejszym właściciele tłustej cery będą cieszyć się dłużej jej ładnym wyglądem, z niewielką ilością zmarszczek. Skóra tłusta starzeje się wolniej i dłużej zachowuje swój charakterystyczny koloryt i blask.

Dla posiadaczy tłustej cery niezwykle istotna jest codzienna jej pielęgnacja. Wieczorem twarz zmywamy żelem antybakteryjnym i odświeżamy ją tonikiem. Nie używamy zwykłego mydła do mycia twarzy. Jednak skóra twarzy powinna zostać dokładnie oczyszczona i przygotowana do aplikacji codziennego kremu.

Sprawdź też: Krosty na twarzy jakie przyczyny?

Bardzo często osoby o tłustej cerze unikają stosowania kremów do twarzy. To duży błąd, bowiem każda cera, nawet tłusta wymaga nawilżenia. Osoby o tłustej cerze używają najczęściej kosmetyków matujących, a ich zadaniem jest przecież związanie wszelkiej wilgoci pojawiającej się na powierzchni skóry. Zatem po pierwsze taka skóra po całym dniu potrzebuje nawilżenia, a po drugie, jeżeli go nie otrzyma, zwiększy produkcję sebum i jeszcze bardzie będzie się błyszczeć.

Zobacz, jak wybrać maść http://www.zaczerwienienieskory.pl/jak-wybrac-masc-na-wypryski/

Tłusta skóra twarzy potrzebuje nawilżenia, jednak w mniejszych ilościach niż sucha, a ponadto ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym dla niej będzie peeling kawitacyjny, złuszczający naskórek.

Kremy przeznaczone do cery tłustej nie powinny zawierać cząsteczek tłuszczu. Czyli na etykiecie kremu powinno być napisane „oil free”. Osoby o tłustej cerze mają tendencje wybierania kosmetyków z alkoholem w przeświadczeniu , że to alkohol spowoduje mniejsze wydzielanie sebum. Jednak alkohol zawarty w kosmetykach nadmiernie wysusza skórę oraz może ją na długo podrażnić.

Przy zakupie kremów do twarzy warto czytać etykiety i wybrać taki, który będzie najwłaściwszy do danej cery. Tylko w ten sposób ochronimy naszą twarz przed zapychaniem porów.

1 Comment

  • avatar image
    Reply Zaile, 18 września 2018

    „(…) zwiększy produkcję sebum i jeszcze bardzie będzie się błyszczeć.”
    Dokładnie, skóra czuje się atakowana i przez to jest jeszcze gorzej, nie lepiej. Ale też nie należy przesadzać z nawilżaniem, bo będziemy się świecić cały czas. No i pamiętajmy, że bez nawilżania nasza skóra się wysusza, czyli się starzeje i powstają zmarszczki.